Іспити в ТСЦ (колишнє МРЕВ ДАІ). Як не завалитися?

Після складання внутрішнього іспиту в автошколі, ми разом з Вами їдемо на іспити до ТСЦ (Територіального сервісного центру, колишнього МРЕВ). Бажаєте здати на права без хабарів? Читайте далі.

У ТСЦ нас очікує вже знайомий Вам іспит, що складається з двох частин – теорія по білетах ПДР і практична частина – перевірка ваших навичок керування транспортним засобом (ТЗ).

Часто на іспитах з правил дорожнього руху (ПДР) курсанти повторюють одні й ті ж помилки. Щоб уникнути повторень негативного досвіду, інструктори автошколи АвтоКураж зібрали найтиповіші ситуації:

1. Як правило, перед іспитом люди нервують, що призводить до подальших помилок.

Будьте спокійні. Пам’ятайте – Ви СКЛАЛИ внутрішній іспит в автошколі. Ви ВЖЕ готові до іспиту в Територіальному сервісному центрі (колишнє МРЕВ). За умовами внутрішнього іспиту в автошколі Ви відповідали на більшу кількість запитань в білетах, ніж Вам належить відповідати в Територіальному сервісному центрі (колишнє МРЕВ). Так що ймовірність того що, Вам дістанеться білет, відповіді на питання якого Ви не знаєте, мінімальна.

Порада – якщо Ви не впевнені в правильності відповіді на екзаменаційне питання в білеті, то є можливість пропустити це питання. Продовжуйте спокійно відповідати на інші питання і в кінці повернетеся до того, яке викликало сумніви.

2. Квапливість.

Багато курсантів невиправдано поспішають відповісти на екзаменаційний питання. Неуважне вивчення питання, ігнорування інших варіантів відповіді часто призводять до помилки.

Порада – на обдумування і відповіді на кожне питання у Вас є хвилина. Якщо Ви старанно готувалися по білетам ПДР вдома і в процесі навчання в автошколі, то Вам знадобиться значно менше часу для відповіді на питання. У будь-якому разі не поспішайте і пам’ятайте, що у вас є можливість відкласти питання.

3. Неуважність.

Порада – уважно вислухайте інспектора перед іспитом. Якщо щось незрозуміло, обов’язково перепитайте.

Під час іспиту в Територіальному сервісному центрі (колишнє МРЕВ) суворо заборонено: використовувати шпаргалки, літературу, мобільні телефони, розмовляти з однокурсниками – за це вас видалять з іспиту. Ви залишаєтеся один на один із комп’ютером і своїми знаннями.

ТИПОВІ ПОМИЛКИ КУРСАНТІВ ПІД ЧАС СКЛАДАННЯ ІСПИТУ З ВОДІННЯ:

1. Зайве занепокоєння, що приводить до подальших помилок.

Для багатьох людей іспит – це стрес, але випускникам автошколи АвтоКураж не потрібно турбуватися))). У нашому житті вистачає стресових ситуацій і іспит з водіння в Територіальному сервісному центрі (колишнє МРЕВ) – не той випадок!

Ви НЕОДНОРАЗОВО проїжджали єкзаменаційним маршрутом з інструктором, виконували різноманітні маневри, робили помилки і виправляли їх. Ви знаєте кожну яму, в кінці кінців)) Ви знаєте авто, авто знає Вас)). Тепер Ви маєте навички правильного обережного водіння. На іспиті інспектор Територіального сервісного центру (колишнє МРЕВ) всього лише перевірить і підтвердить, що Ваші зусилля, витрачені на навчання в автошколі, а також робота Вашого інструктора з водіння не були даремними.

Порада – після посадки на місце водія не поспішайте починати рух, Вас ніхто не буде квапити. Створіть комфортні умови для своєї поїздки: якщо одяг обмежує Ваші рухи, зніміть зайвий одяг (мається на увазі верхній одяг – курточки, пальто), .. змініть взуття, якщо зимове взуття Вас обмежує.

Налаштуйте під себе сидіння, бокові та заднє дзеркала, посміхніться своєму відображенню, пристібніться і, якщо Ви все ще хвилюєтеся, зробіть кілька глибоких вдихів-видихів і тоді починайте рух згідно з інструкцією.

2. Початок руху транспортного засобу при ввімкненому паркувальному гальму.

Не поспішайте, якщо двигун ввімкнений, то швидше за все, важіль коробки передач стоїть в нейтральному положенні, а гальмо стоянки (ручник) ввімкнений (тобто піднятий вгору).

Порада – перед початком руху, вмикаючи першу передачу, зверніть увагу на панель приладів, або в крайньому випадку на положення ручки гальма стоянки.

3. Спроба розпочати рух на незаведенному авто, або спроба завести вже заведене.

Порада – сідаючи в автомобіль, налаштовуючи дзеркала і сидіння, прислухайтеся, зверніть увагу на панель приладів, проаналізуйте ситуацію, а потім дійте.

4. Збиті або подряпані бордюром диски коліс.

Порада – не намагайтеся здивувати інспектора майстерним паркуванням. Краще зробити зупинку трохи далі від бордюра, але зберегти цілісність дисків і гарний настрій екзаменуючого інспектора.

5. Рух зустрічною смугою.

В Україні встановлено правосторонній рух транспортних засобів (ПДР п 1.2).

Порада – навіть якщо ваше авто запарковане по лівий бік проїзної частини, після початку руху потрібно переміститися в правий ряд і рухатися по правій стороні дороги.

6. Аварійна ситуація при повороті ліворуч або розвороті на проїжджій частині з трамвайними коліями.

Поворот ліворуч або розворот повинні виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16, 5.18 або розміткою 1.18. В усіх випадках не повинні створюватися перешкоди для руху трамваю. (ПДР п. 11.8).

Порада – для виконання необхідного маневру обов’язково перевірте наявність трамваю попутного напрямку і поступіться йому дорогою перед переміщенням на трамвайну колію.

7. Аварійна ситуація під час початку руху транспортного засобу.

Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху (ПДР п. 10.1).

Совет – перед початком руху, увімкніть покажчик повороту, озерніться навкруги і тільки після цього починайте рух.

8. Аварійна ситуація на перехресті під час повороту праворуч.

Поворот необхідно виконувати так, щоб при виїзді з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а у разі повороту праворуч слід рухатися ближче до правого краю проїзної частини (ПДР п. 10.5). На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає (ПДР п. 16.2)

Порада – будьте уважні. Повертаючи праворуч, рухайтеся якомога правіше, не виїжджайте на смугу зустрічного руху, не наїжджайте на переривчасту лінію розмітки. Якщо попереду є перешкода, не забудьте увімкнути покажчик лівого повороту, зробіть об’їзд, не забувши при цьому переконатися в безпеці маневру у дзеркалі заднього виду. Обов’язково поступіться дорогою пішоходам, які переходять проїзну частину.

9. Зупинка т.з. на пішохідних переходах, під знаком 3.34, на виїздах з прилеглих територій, на майданчиках для зупинки маршрутних транспортних засобів і в інших місцях, де зупинка заборонена ПДР.

Зупинку заборонено: на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі; на перехрестях і ближче 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на них пішохода; в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і зупиненим транспортним засобом менше 3 м; ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних т.с., а якщо їх немає – ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін; … ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду (ПДР п. 15.9).

Порада – навіть якщо інспектор попрохав Вас зупинитися, обов’язково огляньте, чи дозволено в даному місці зупинка по ПДР і спокійно зазначте інспектору (якщо в цьому місці вона дійсно заборонена), чому Ви не виконуєте його вимогу, зупинившись там, де це дозволено.

10. Дивіться на дорожні знаки – їх повісили для Вас)) водіїв)))))

без коментарів))))

Це найпоширеніші і типові помилки при складанні іспитів в Територіальному сервісному центрі (колишньому МРЕВ).

Не такий вже великий список, чи не так? Сподіваємося що цей матеріал буде корисним для Вас і Ви без проблем складете іспит.

Постарайтеся не повторювати чужих помилок.

Автошкола АвтоКураж бажає Вам вдачі на іспиті в Територіальному сервісному центрі (колишньому МРЕВ) і в подальшій практиці водіння автомобіля!

Іспити в ТСЦ (колишнє МРЕВ ДАІ). Як не завалитися? обновлено: 26 Лютого, 2020 автором: akura

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *